<Poznej nového čumáčka>
!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://life-of-anthony.blog.cz/ !!!!!!!!!!!!!!!!

Únor 2015

Jakou zeleninu můžeme podávat?

27. února 2015 v 19:49 | Rosa |  Krmení
Ahoj, dnes je to zelenina, to hlavní téma článku!
Nebudu vám to ale pro mě složitě vypisovat nýbrž vám přidám fotky o tom :)
VHODNÉ:
NEVHODNÉ:
brambory
Nevhodné, neboť jsou příliš škrobnaté.
cibule
Dráždí sliznice a svými antibakteriálními účinky ničí ve střevech jak špatné, tak dobré bakterie, čímž snižuje imunitu králíka.
česnek
Dráždí sliznice a svými antibakteriálními účinky ničí ve střevech jak špatné, tak dobré bakterie, čímž snižuje imunitu králíka.
feferonky
luštěniny
Čočka může čerstvém stavu nadýmat.
Čerstvé fazole jsou jedovaté.
Hrachové lusky bývaji v menším množství snášeny dobře.
pórek
rebarbora
Vysoký obsah kyseliny šťavelové, lehce jedovatá.
Tak to je vše. Zdroj je opět TENTO. Doufám že vám nevadilo že jsem to nepsala ručně, ale co :) Tak ahoj:) (Zítra článek nečekejte :) )

Jaké ovoce můžeme podávat?

27. února 2015 v 8:27 | Rosa |  Krmení
Ahoj, dnes si tu budeme povídat o ovoci které našim králíčkům dopřát můžeme a v jakém množství a jaké naopak ne :)
VHODNÉ:
ananas=Bohatý na vlákninu, proto může pomoci při línání.
jablko=Před podáním je lepší odstranit jádra, která obsahují malé množství kyseliny kyanovodíkové.
banán=Podáváme zřídka a v malých množstvích, neboť může způsobit zácpu. Obsahuje hodně cukru. Taktéž obsahuje hodně fosforu, jehož nadbytek může způsobit deformace zubů.
hruška=Podáváme zřídka, protože jsou velmi sladké a ve spojení s vodou můžou vést k průjmu.
šípky=vysoký obsah vitamínu C
kiwi=Obsahuje hodně cukru. Podáváme jenom občas v době línání
mandarinky/pomeranče=Podávat zřídka. Obsahují ovocné kyseliny, které dráždí kůži a okyselují moč.
vodní meloun=Dužina. Podáváme zřídka. Kvůli vysokému obsahu vody působí močopudně.
hrozny červené a bílé=Bez jáder, slupka obsahuje hodně kyseliny tříslové. Podáváme v malém množství - obsahují hodně cukru.
třešeň/broskev/švestka/nektarinka/meruňka=Ve větších množstvích může ve spojení s vodou vést k silnému průjmu. Jádro obsahuje kyselinu kyanovodíkovou, proto ho před podáním vyloupneme.
NEVHODNÉ:
avokádo=jedovaté
exotické ovoce=Papája, cherimoya, curuba, granátové jablko, guáve, physalis, kumquat, liči, mango atd. mohou při požití vyvolat těžké trávicí problémy, a proto by neměly být podávány.
kokos=hodně tučný
(barvy jsou jen na odlišení jednotlivého ovoce)
Tak to je vše! Doufám že jsem vám pomohla a nezapomeňte: VŠEHO S MÍROU! :) Tak ahoj!


Půvab pití

26. února 2015 v 10:01 | Rosa |  Krmení
Ahoj, dnes se budu zabývat pitím pro králíka. Co všechno si můžeme dovolit mu podávat? Největší podíl pro králíčka by měla být voda! Krállíčkovi ale můžeme nabídnout i heřmánkový čaj nebo nějaký bylinný čaj. Ten ale nesladíme.
Voda... servírujeme při pokojové teplotě. TIP: já nechávám vlažnou vodu v láhvi aby získala dobrou chuť a opravdu pokojovou teplotu. Vyměňujeme max. jednou za 3 dny! Musí k tomu mít neomezený přístup. Mému králíčkovi 250 ml akorát vystačí na 3 dny. Pokud se v napáječce začnou tvořit řasy či zápach, dáme do ní ocet, rýži a vodu, protřepeme a lahvička je jako nová. Vodu prostě ničím nenahradíme!
Čaj... není důležitý, nesladíme, nedáváme králíčkovi každý den (nemusí vždy prospívat), dáváme pozor na éčka a chemikálie případně obsažená v čajích!
Tak to je asi vše... Ahoj :)

Procházka maličko jinak

26. února 2015 v 8:23 | Rosa
Ahoj, včera jsem pustila Charlienka bez vodítka! Měl jenom postroj aby si nedovolil někam skočit a měl pocit že ho pořád něco hlídá :D Pro mě to byl oddych neběhat za tím sportovcem.
Jako jeho 1. chození bez vodítka jsem ho dala do předcíně. Všechny pokoje byly zavřené aby nikam neutekl. Já myslím že ho už za chvilku pustím bez vodítka i do jiných pokojů :)
Tak ahoj :)
(nějak ho bavilo žužlat zdi,ale já mu to nedovolila :D)

Půvab sena

25. února 2015 v 13:15 | Rosa |  Krmení
Ahoj,seno je pro králíky jednou ze dvou nejdůležitějších věcí! A proč? Jsou v něm nejpotřebnější živiny, takže ostatní krmiva jsou už jen doplňky, je lehké na křehká králičí střeva, nevyvolává žádné průjmy atd., nasytí, brousí zoubky prostě pokud nechcete kupovat žádné granule pro králíky, nevadí. Králík si nějak vystačí jen se senem. To nejlépe ukládáme do jesliček které jsou připojeny ke kleci. Seno si tak králíček nešpiní a bude pořád jako nové. Pro králíčkovo jedno z prvních shledání s jesličkami, doporučuji seno vytahat, třeba tak aby králíčkovi trochu bránilo v chození takže to bude muset sníst/překousat. Seno není ani nijak zvlášť drahé. 500g stojí 40 Kč. Pokud si seno chcete nasušit sami, měli byste něco vědět. Seno musí být POŘÁDNĚ vysušené jinak může nadýmat, musíte být ujištění že v něm nic nežije a že se v něm nenachází plíseň nebo tak něco. O seně je to asi vše tak Ahoj!

Jídlo (mé zkušenosti)

24. února 2015 v 9:54 | Rosa |  Krmení
Ahoj, jídlo... dnešní téma článku. Mixované nebo bylinné granulky? Za mě spíš granulky. Proč? Jsou zdravé, králíček si nemůže vybírat, jsou i celkem chutné. Jediná nevýhoda je asi cena. Půl kila mixu stojí asi 40 Kč, ale půl kila granulek stojí třeba 80 Kč. Na cenu by se ale v případě zdraví králíka nemělo hledět! A výhoda mixu? Králíčkovi chutná, cena... To je vše co jsem jako pozitiva našla. A nevýhoda? Hodně zbytků, neprospívá, ale ani neškodí... Za králíčka můžu říct že vyjídá tak čtvrtinu mixu z mističku. Nechává převážně obiloviny kterých je v balení nejvíc. Takže když si to vezmeme kolem a kolem=třičtvrtinu z mixu vyhodíme ( to máme z půl kila asi 350 g ), natož z granulek vyhodím max. osminu z toho. Nakonec se mi zdá že granulky jsou nakonec levnější!
Zde máte obrázek některého krmiva které jsem vyskoušela:
1. Za mě určitě ANO! Králíček si nevybírá, mají různé druhy pro různé věkové kategorie, zdravé, cena: okolo 100 Kč 500g, mně to vydrželo cca 11 dní
2. Za mě... no asi bych to DOPORUČILA. Králíček nechává trošku zbytků, po snězení krásná srst, potřebné vitamíny, ani né celá mistička vydrží na celý den, cena: okolo 85 Kč 750g, vydrželo 3 týdny
3. ANI NE. Jediné co králíček papá jsou ty růžové trojuhelníčky (pro mě jazýčky) a nahnědlé kuličky, hodně zbytků, malá cena: okolo 40 Kč 500g, nic to králíčkovi nedává (nic špatného, nic dobrého)
To je asi vše co vám k tomu řeknu ;) Doufám že jsem pomohla a ahoj :)

Vzbuzení po králičcku

23. února 2015 v 8:23 | Rosa
Ahoj, dnes nevyspalá a vyčerpaná jsem z dnešního otravování od Charlieho :( Dnes (jako každé ráno) mě vzbudil v 6 hodin svým snažením se otevřít klec. Vepředu má dvířka která se dají otevřít ale silou lidskou! Pořád je kouše a snaží se je otevřít. Říkám mu ne! ale stejně to s ním nic nedělá. Trochu zabralo až kníkání jako morče přičemž přestal a radši ustoupil. Máte taky nějaké takové skušenosti? Pište do komentářů nebo na chat. Tak ahoj.

první skoky

22. února 2015 v 23:40 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, první králičí hop zažil asi každý. Já jsem s mým králíčkem skákala poprvé ve dvou měsících a za chybu to nepovažuju. Někdo říká že králíček by si to měl v hlavě nejdřív pořádně urovnat, ale skákat v pár měsících překážky do 20 centimetrů za zlo nepovažuju.
Svému králíčkovi jsem překážky vyrobila z papírových ruliček a brček. Ty byly ale lehce shoditelné takže jsem přešla na další variantu. Tou byly DVD obaly a krabice i krabičky od nejrůznějších věcí. Výška zatím v průměru je 15-16 cm což můj králíček za měsíc zvládl přeskočit s lehkým nádechem. Je důležité aby skákání králíček neměl za trest, tudíž v nejlepším přestat aby se na další hopy opět těšil a nenutit do toho králíčka nedejbože nějak hrubě. Taky né každý králíček na to má geny a to už prostě jen tak změnit nejde. To je opět vše :) Ahoj.

Jaké překážky?

19. února 2015 v 19:40 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, dnes bych se chtěla zabývat překážkami ke králičímu hopu. Taková koupená překážka s průměrně 30 cm stojí asi 400 Kč. Já dávám ale přednost překážkám domácky vyrobeným. Zbůsoby jsou na to různé. Mně stačí jen obaly od chlazeného kuřete, krabice od gumiček nebo krabičky od čajů zatížené kamínky. Toto určitě vyjde levněji a překážky si udělám zcela na míru. Je možné že králíčkovi se přes ně bude skákat hůř, ale naučit ho na to se dá. S mým králíčkem skáču zatím jen 15 cm, ale o tom až příště ;) tak pa :)

Něco na úvod

18. února 2015 v 19:47
Ahoj, v pozadí stránky se nachází fotka mého krále :) Jmenuje se Charlie a jsou mu tři měsíce :O
Tato stránka ale výrazně souvisí s FB stránkou na kterou rychle klikni a dej like ZDEEEEEEEEEEEEEEE :) Tak více se toho dozvíte v dalších článcích :) Tak pa
Blog byl založen: 18.2. 2015 :)
byl ukončen: 23.7. 2016 :(


Like SEM!!!!!!!!!!!(Charlieho fb :) )