<Poznej nového čumáčka>
!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://life-of-anthony.blog.cz/ !!!!!!!!!!!!!!!!

Půvab pití

26. února 2015 v 10:01 | Rosa |  Krmení
Ahoj, dnes se budu zabývat pitím pro králíka. Co všechno si můžeme dovolit mu podávat? Největší podíl pro králíčka by měla být voda! Krállíčkovi ale můžeme nabídnout i heřmánkový čaj nebo nějaký bylinný čaj. Ten ale nesladíme.
Voda... servírujeme při pokojové teplotě. TIP: já nechávám vlažnou vodu v láhvi aby získala dobrou chuť a opravdu pokojovou teplotu. Vyměňujeme max. jednou za 3 dny! Musí k tomu mít neomezený přístup. Mému králíčkovi 250 ml akorát vystačí na 3 dny. Pokud se v napáječce začnou tvořit řasy či zápach, dáme do ní ocet, rýži a vodu, protřepeme a lahvička je jako nová. Vodu prostě ničím nenahradíme!
Čaj... není důležitý, nesladíme, nedáváme králíčkovi každý den (nemusí vždy prospívat), dáváme pozor na éčka a chemikálie případně obsažená v čajích!
Tak to je asi vše... Ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edeal Edeal | Web | 26. února 2015 v 11:39 | Reagovat

Čikinka má taky napáječku. Jenže ona strašně málo pije. Tvému králíčkovi vystačí 250 ml na 3 dny. No a jí vystačí 100 ml na tři dny :-| .
Ale Mollíkovi (Čikinčin mrtvý bráška) těch 100 ml stačilo sotva na půl dne :D. Pil fakt hodně a kamarádka mu musela tím pádem měnit záchůdek každý den :D

Já Čiki do vody ještě přidávám preventivní kapky proti kokcidióze. Přeci jsem si aspoň trošku jistější. Prý se tam ještě místo těch kapek může přidávat trošku octa, ale to jsem zatím nezkoušela.

Páni, vůbec jsem netušila, že se na čištění napáječky používá rýže. Určitě to vyzkouším! Díky za tip ;-)

Čaj jsem ještě Čiki nikdy nezkoušela dávat. Ty jsi to Charliemu už zkoušela dát? Chutnalo mu to? Přemýšlím, že to zkusím taky. :-)

Jinak k tomu layoutu, co jsi si objednala: budeš ho chtít i nastavit? Jestli ano, napiš mi na e-mail: cikoamolli@seznam.cz

2 *Rosa* *Rosa* | 26. února 2015 v 18:34 | Reagovat

Ano, já jsem mu dala čistě heřmánkový čaj do druhé napáječky aby si mohl vybrat. Nejdřív to odsuzoval, ale teď to střídá: voda, heřmánek, voda, heřmánek atd... Pije to stejně hodně jako pil vodu takže do toho podle mě můžeš jít ;)
Layout: nastavit klidně, děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen: 18.2. 2015 :)
byl ukončen: 23.7. 2016 :(


Like SEM!!!!!!!!!!!(Charlieho fb :) )