<Poznej nového čumáčka>
!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://life-of-anthony.blog.cz/ !!!!!!!!!!!!!!!!

Březen 2015

Zlozvyky králíků

30. března 2015 v 11:04 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, zlozvyky králíčků trápí asi každého chovatele. Jaké všechny zlozvyky je můžou potkat?
Jeden z nejčastějších zlozvyků je asi hryzání kabelů. Dá se to přirovnat k tomu když jsme byli mladí, chtěli jsme vše papat :D U králíčků teda nezáleží na věku. Budou hryzat i ve stáří...
Čůrání a bobkování na nevhodná místa. V peřinách se králíčkům toto vykonávání zachce nejvíc. Bobkují všude a čůrají... jen občas :) Ty bobky, ty ještě jdou, ale čůrání je horší. Proto si všímejme jakých koliv náznaků že králíček potřebuje... :)
K méně častým zlozvykům patří třeba otravné hryzání klece, neustále běhání po kleci (to asi není zlozvyk, ale což) a nebo kousání, žužlání atd.
To je vše. Zlozvyků by se našlo asi ještě mnoho, ale toto jsou ty, které z hlavy (ze skušenosti) vím.
Také opět připomínám brzy končící soutěž do které jsem přihodila ještě hobliny! Tak neváhejte a zapojte se !!!!!!!!!!!!http://kralicek-charlie.blog.cz/1503/100-navstev!!!!!!!!!!!!!!!
Tak ahoj :)

Jarní travička

27. března 2015 v 20:40 | Rosa |  Krmení
Ahoj, je jaro a s ním přichází i šťanvatá, zelená travička. Já myslím že jí bůh stvořil pro králíky :D
Je důležité abychom trávu na kterou králíčka chceme pustit měli prozkoumanou. Nesmí na ní být postřiky a skvělé je když najdete takovou, kam ani psi či kočky kadět něchoděj :) Také si dejte pozor na vzdálenost od silnice. Blízko ní se totiž dočkáte trávy se špetkou výfuku. To vám nedoporučuju! Pro Charlieho už mám vše nachystáné a můžeme se vydat pást. Jediné co ale schází je ta louka... Nějakou vyhlídnutou mám, ale je to přes křižovatku (Charlie bude nejspíš vystrašený). Také si nejsem jista jestli tam nechodí jiná zvířata. Ostatně, teď ta tráva (aspoň tady) moc bujná není.
K takovému venkovnímu venčení butete potřebovat 100% vodítko a přepravku! Potom třeba můžete s sebou přibalit překážky, odměny atd. Tak to je vše. Papá!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://kralicek-charlie.blog.cz/1503/100-navstev !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Můj úkol na mém blogu ;)

21. března 2015 v 19:19 | Rosa |  Other...
Ahoj. Dnes vám tu napíšu jaký je můj úkol na tomto blogu, co přesně musím dělat atd... Jo, jasně, nemám kdoví jak slavnej blog abych na něm měla fůru práce, ale nějakou tam přece jenom mám ;) Pusťme se do toho ;)
Je jasný že musím psát články. To, kdy je vydávám je vlastně na mně. Musím je vydat tak, aby jich nebylo moc na jedno kraťoučké období, nebylo jich málo. Prostě tak akorát. Já dávám tři články za týden což je dobrý počet (napište mi do komentů jestli vám to tak vyhovuje ;)). Dále články nesmějí být nudné! Občas se mi to stalo, ale já to vždy (doufám) nějak prokecala aby to bylo zábavnější. Za tu zábavu považuju třeba informace o chovu králíků nebo z života mého králíka. Dávám vám tím (užitečné) rady a sdílím s vámi vyzkoušeniny.
Další je aktivita. Ta je taky velkým dílem blogu. Kdyby za moc nestála, články by neměly smysl! Vy jste ale super a o aktivitu tu nemám strach! Je to neuvěřitelné ;) O tu aktivitu se starám tak, že sdílím svůj blog na různých soc. sítích, snažím se si dělat kamarády kteří mi k tomu také dopomáhají a vytvářím obsah kterým si vás i udržím.
Vzhled. O ten jsem se taky prala (můj naprosto první vzhled, né tento) protože jsem pořád něco upravovala, přendávala no prostě jsem to chtěla tip ťop ;) S tímto nynějším vzhledem už jsem se ale já neprala. Udělala mi ho Edeal které stále moc děkuju! Přecejenom i ten desing udržuje můj blog čitelným.
Prostě se snažím aby můj blog za něco stál. Mám ho už tři týdny a za tu dobu je skvělá aktivita :) Něco se prostě změnilo. Takže děkuji Charlie že jsi mi ho umožnil vytvořit :) A tobě Edeal za všelijakou pomoc :)

CHARLIE: vše o něm ;)

18. března 2015 v 20:08 | Rosa |  Charlie
Ahoj! Hrdá majitelka hlavního hrdiny Charlieho si udělala čas aby vám tu o něm něco napsala! A teď už vážně :) O každém králíčkovi se dá něco napsat. Písnu vám semka teda něco=všechno o něm. Snad vám nenaženu nudu a jdem na to! :)

opět tu s tím otravuju...100! (teď už 200 :O)

14. března 2015 v 21:12 | Rosa
Ahoj, zdá se mi že většina z vás přehlédla mou soutěž :( Pokud se nezúčastníte aspoň tři tak jí budu muset zrušit :( Tento článek tady teda nechám o poznání déle! Tak do toho :) :

Tááááááááááák! Ahoj... tím tu ani nebudu zdržovat! No, prostě jsme dosáhli cílovou hranici sta návštěv! Je to skvělé že za týden tolik lidí! No, není divu, vždyť Charlie je prémiový králík. :) Připravila jsem si tu pro vás soutěž! Ještě ji pořád nějak myšlenkově upravuju, ale základ už mám hotový.
OBRÁZEK PRO NĚKOHO Z VÁS NA MÍRU :3 Sice si myslím že odměnu by si zasloužil každý návštěvník, ale soutěž je soutěž :)
CENA: Obrázek vašeho mazlíka který tužkou namaluji. Můžete tam být i vy, ale bojím se abych vás nějak nezhnusila :( Ale zkusit to můžeme :) Ještě přemýšlím jestli vám ho pošlu i poštou... to ale závisí na účasti :) A jestli vám to i poštou pošlu, dám vám tam i čistý sáček heřmánkového čaje, který hlodávcům moc chutná ;)
PRAVIDLA: jednoduchá! Stačí když mi na e-mail ( samu.w@email.cz ) pošlete fotku mazlíka kterého chcete abych namalovala ( adresu mi zatím posílat nemusíte). Dál mi tam napište váš nejlepší a nejoblíbenější povel který s vaším zvířátkem umíte (pokud je to želvička nebo rybička, chápu že s těmi povely je to těžké... :D tak vy dostanete úkol jiný) a i fotku kde povel děláte (tím si u mě šplhnete a budete mít větší šanci na výhru :) ) A poslední úkol je, sdílet tuto soutěž na vašem blogu (zkopírujete tento celý text a vložte ho na vaší stránku klidně i facebukovou+ odkaz na místo sdílení mi také do emailu pošlete.
A vy co máte tato zvířátka bez naučení povelů, pošlete mi místo toho fotku jídla které to zvířátko právě užívá.
OMEZENÍ: Můžete registrovat jen jednoho vašeho mazlíka. Musíte vyplnit všechna tato pravidla.
JAK VYBERU VÍTĚZE? Losováním. Vy co si tedy budete chtít šplhnout i fotkou s nej povelem nebo obrázkem jídla tam budete napsáni 2x!
Registrace posílejte OD 1.3. DO 1.4! (udělám na to losování video)
Nebojte. Nikomu nefandím míň ani víc :)
Tak hodně štěstí a ahoj! :) http://kralicek-charlie.blog.cz/

On už skáče tolik?

12. března 2015 v 20:18 | Rosa
Týjo! Zapomněla jsem vám sem napsat to, že Charlie neskáče jen 15 cenťáků, ale už 30!!! Třeba že je to jen malý posun, pro mě je to dost! Taky jsem změnila formulaci překážek. Dřív to byly všelijaké krabičky, nyní je to modrý skládač na prádlo (fakt moc profesionální :D) a kartonová roura (nápodobně). To vám sem píšu jen jako info a taky tip co jako překážku udělat.
Už ani nemusí být na vodítku abych ho přiměla to přeskočit. Je to prostě můj "šikulá" :) Kraťoučký článek, ale do keců to stačí. Tak papá :)

PET TAG

10. března 2015 v 20:10 | Rosa
Ahoj! Ikdyž je tento článek v rubrice soutěž, úplně soutěž to není... Ale to je jedno :D
Mám tu pro vás TAG! Začínám ho já tak doufám že se rozšoupnem! Jdeme na otázky (20):

Čistíme klec

10. března 2015 v 17:45 | Rosa
Ahoj, asi před třemi dny jsem Charliemu kompletně vyčistila klec. Jo, zas taková bomba to není... Nejdřív jsem z klece vyndala všechny věci jako domeček, misku, klecek a mříž. Potom jsem pomocí lopatky vyndala i stelivo:
Potom jsem do toho nasypala čisté hobliny a do jesliček dala seno. Pak jsem tam vrátila vše ostatní a bylo ;)
Nakonec to dopadlo velice pěkně (mám ráda uklizené klece takže proto se tak rozplívám).
To je vše, papá :)

Králičí jatka?! Fuj!

9. března 2015 v 20:09 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, dnešní téma je poněkud kruté...ale je to můj názor! Jak jistě víte, lidé jsou masožrouti. Do toho masového jídelníčku bohužel patří i ta nebohá, roztomilá a milující zvířátka...Králíci! :( Ano, už jsem viděla asi 2 videa o tom jak jdou zvířata na porážku, jak rozřezávají králíčky a další nesmyslná mučení zvěře! Snažím se tedy omezit příděl masa a vyměnit ho za soju... Tím bych vám čtenářům doporučovala o něčem takovém taky popřemýšlet. Někdo si třeba řekne že tím zvířata nijak nezachráníme, ale opak je pravdou! 1. mám dobrý pocit z toho že jsem nesnědla bezdůvodně zabité zvíře! 2. když třeba jen čtvrtina lidí je vegetariánů tak se čtvrtina masa neprodá tím pádem není nutné tu čtvrtinu dodávat... Prostě to MÁ smysl!!! Mě ale opravdu deptá to zacházení se zvířaty! Zvířata začli lidé jíst někdy v pravěku a opravdu deb*lně (sprominutím!) se to doneslo až do nynějších věků. Kdyby v tom pravěku neměli nouzi o zeleninu a ovoce, nezavedl by se sem, ano opravdu to napíšu, zvyk. Někdo obhajuje že maso nám dává potřebné vitamíny, že nám dává sílu, že vegetariáni jsou vlastně lidé s anorexií atd... A to proč sakra? Jo, fakt jsem naštvaná! Maso už má různé náhražky jako třeba soju! Ta je taky chutná, levnější a zdravější než maso! A nikoho tím (většinou) nezabijete! Mě se ale nejvíc zvedá žaludek při jatkách koňských a králičích :( Je asi jasné proč. To neznamená že ostatní jatkami zavalená zvířata nic neznamenají. Ti lidé co to dělají jsou úplně vymelení, bez srdce, jednoduše to nejsou lidi! Fuj! Jak suše můžou způsobit smrt?!!?!? Já nevím... mě to příjde stejně kruté jako kdyby byla jatka lidská! Nevím jestli by mi víc nebylo líto těch mrtvých zvířat než lidí! Mně je opravdu blbě! Nechci vám tu dělat noční můry takže vám tu nebudu dávat videa o tom. Myslím že o tom každý něco víme... Kéž by ta zvířata někdy dostala větší sebevědomí a sílu. Ty lidi na jatkách by mohla zabít (či nějak poranit) a v tom ohromném jatkovém řetězci by se přestalo vyrábět maso... Jednoduše říkám fuj! Zvířata by prostě měla mít nějakou svou zem oplocenou elektrickým drátem kam by ti masojedi nemohli! Někdy mi příjde špatné i králíky umisťovat za mříže. Taky záleží na tom u koho jsou uskladněna...
Pokud maso jíte, jednoduše se nad tím zamyslete. Buď si řeknete že váš jídelníček je s masem úplně vpořádku nebo jsem vás dostatečně ovlivnila a s "podporováním" udržováním jatek přestanete... To bych vám tedy doporučovala víc, to 2. Tak to je z dnešního krváku vše... Otrávená píšu ahoj...Plačící

Porada!

5. března 2015 v 21:24 | Rosa
Ještě! Potřebuju vaše názory na tento článek, je to do soutěže:

Králičí důvěra

5. března 2015 v 21:21 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, dneska si to písnem něco o důvěře. Králík je celkem důvěřivé zvíře. Při milém zacházení a zahrnování láskou vás králíček neodmítne. Dokáže se vás ujmout celkem brzo. Zas ale záleží na typu králíka. Charlie byl od začátku přítulný. Rád mi zůstával "rozprdelený" na nohou celé hodiny, musela jsem ho ale zakypovat láskou. Králík je prostě mazel. Získávat si jeho důvěru můžete jak hlazením tak krmením z ruky a mluvením na něj. Můžete ji naopak ztratit nevlídným zacházením, neudržováním vztahu, prostě že se nepokusíte se s ním nějak navázat. Nevím co bych vám tu tak ještě napsala protože o důvěře toho zas tolik nemám...
Tak třeba: králík si nedobře zvyká na cizí lidi, proto by se králíci měli prodávat nejlépe ve 2 měsících nebo tak nějak. To si k vám ještě nenaváže nějaký lepší vztah. Zas ale neprodávejme králíčka v pár dnech. To je fakt moc brzo! No, já jsem ještě ušáka neprodávala, ale je mi jasný že takhle nějak to asi bude. Tak to je asi vše :( Je toho narozdíl od ostatních článků málo, já vím :( Příští článek bude asi trochu více na zamyšlení, dojemný, srdcervoucí. Taky už články nebudou každý den! Dále se nezapomeňte přihlásit do soutěže! http://kralicek-charlie.blog.cz/1503/100-navstev Tak to je vše a ahoj :)
(Obrázek je vlastní, nekopírovat!)


Senové sušenky

2. března 2015 v 11:17 | Rosa |  Mé fotky

Když chceme mít králíčka...

2. března 2015 v 11:13 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, jestli chcete mít králíka, budete potřebovat klec o které jsme si povídali minule. Nutnost je koupit seno a hobliny! Potom musíme koupit jídlo pro králíčky. Ku škodě není ani koupit příručku o daném plemeni nebo jen o Králíkách obecně. Mističku taky samozřejmě koupíme jako i napáječku. Domeček by měl být taky samozřejmost v našem nákupním seznamu. Když toto všechno máme můžeme se vrhnout na otázky které si s sebou králíček nese.
1. Jste připraveni se minimálně 4 hodiny denně pečlivě o králíka starat a komunikovat s ním za jakých koliv podmínek?
2. Budete za něj nést zodpovědnost v každém případě?
3. Budete schopni do králíčka investovat stovky i tisíce korun?
4. Budete ho věnčit denodenně?
5. Vezmete ho k veterináři i když mu nic nebude?
6. Budete schopni mimořádně hodně zainvestovat když bude potřeba nebo i když nebude?
Není to nejlehčí, ale zvládnout se to dá. Tak to je vše a Ahoj :)

100 návštěv!!!!

1. března 2015 v 19:38 | Rosa
Tááááááááááák! Ahoj... tím tu ani nebudu zdržovat! No, prostě jsme dosáhli cílovou hranici sta návštěv! Je to skvělé že za týden tolik lidí! No, není divu, vždyť Charlie je prémiový králík. :) Připravila jsem si tu pro vás soutěž! Ještě ji pořád nějak myšlenkově upravuju, ale základ už mám hotový.
OBRÁZEK PRO NĚKOHO Z VÁS NA MÍRU :3 Sice si myslím že odměnu by si zasloužil každý návštěvník, ale soutěž je soutěž :)
CENA: Obrázek vašeho mazlíka který tužkou namaluji. Můžete tam být i vy, ale bojím se abych vás nějak nezhnusila :( Ale zkusit to můžeme :) Ještě přemýšlím jestli vám ho pošlu i poštou... to ale závisí na účasti :) A jestli vám to i poštou pošlu, dám vám tam i čistý sáček heřmánkového čaje, který hlodávcům moc chutná ;) Dále i pytlíček hoblin :)
PRAVIDLA: jednoduchá! Stačí když mi na e-mail ( samu.w@email.cz ) pošlete fotku mazlíka kterého chcete abych namalovala ( adresu mi zatím posílat nemusíte). Dál mi tam napište váš nejlepší a nejoblíbenější povel který s vaším zvířátkem umíte (pokud je to želvička nebo rybička, chápu že s těmi povely je to těžké... :D tak vy dostanete úkol jiný) a i fotku kde povel děláte (tím si u mě šplhnete a budete mít větší šanci na výhru :) ) A poslední úkol je, sdílet tuto soutěž na vašem blogu (zkopírujete tento celý text a vložte ho na vaší stránku klidně i facebukovou+ odkaz na místo sdílení mi také do emailu pošlete.
A vy co máte tato zvířátka bez naučení povelů, pošlete mi místo toho fotku jídla které to zvířátko právě užívá.
OMEZENÍ: Můžete registrovat jen jednoho vašeho mazlíka. Musíte vyplnit všechna tato pravidla.
JAK VYBERU VÍTĚZE? Losováním. Vy co si tedy budete chtít šplhnout i fotkou s nej povelem nebo obrázkem jídla tam budete napsáni 2x!
Registrace posílejte OD 1.3. DO 1.4! (udělám na to losování video)
Nebojte. Nikomu nefandím míň ani víc :)
Tak hodně štěstí a ahoj! :) http://kralicek-charlie.blog.cz/

Sušenky "senové"

1. března 2015 v 19:09 | Rosa |  Krmení
Ahoj, dnes se vám musím pochlubit mým skvělým výtvorem! Povedl se mi podle receptu ze stránky TÉTO. Jsou opravdu suprové! Jsou to (jak jste si mohli všimnout) senové sůši (sušenky). A jak na ně? Každý si do toho hodí něco navíc nebo něco odendá. Já jsem to ale dělala přesně podle již zmíněné stránky. Tak jdeme na to:
Budeme potřebovat nastříhané SENO, ovesné vločky, nastrouhanou mrkvičku, na drobno nakrájená jablíčka, granulky pro králíky.
Postup: Do větší mističky si dáme granulky (nemusí být jen ty zelené) a přilijeme k nim trochu vody. Ta ze sebe udělá lepidlo. Vidličkou to rozmělníme na JEMNĚ vlhkou kaši. Do ní přidáme potraviny které nám zbyly, takže jablíčko, mrkvičku, vločky a nastříhané seno. Snažila jsem se aby tam vždy všeho bylo stejně. Toto nejlépe promícháme rukama. Na plech vyložený pečicím papírem uděláme placky vysoké tak 5 mm a široké... prostě jako sušenky! :D Při kolika stupňů a jako dlouho to dělat? To je v podsatě na vás. Já jsem to dělala na 125 stupňů a byly tam 35 minut. Přesně takto vypadaly než šly do trouby:
Takovouhle nádheru tam tedy necháme. Po dopečení je necháme vychladnout a můžou jít králíčkovy přímo do žaludku! Tolik dobrot pohromadě můj Charlie ještě neměl. I já bych se do toho asi zakousla! Moc mu to chutnalo:
Nic špatného v tom moc není, ale na denní obědy a večeře to moc není. Já to používám jako nástroj když Charlie někam špatně zaleze i jako odměnu.
Takto vypadaly všechny sůši:
Charliemu teda moc nekřupaly asi kvůli velkému přídělu šťavnatých jablek a mrkve, ale stejně je to pro něj bašta!
Tak to je vše :) Doufám že to taky skusíte, měli byste! Ahoj :)

Klece

1. března 2015 v 10:15 | Rosa |  Králíčci
Ahoj, dneska naše téma budou klece. Bez klece se prostě králíček neobejde!
Základní výbava: jídelní mistička, napáječka, něco kam se může schovat
Doplňková výbava: záchůdek, jesle na seno
Králíčkovi dál můžeme dokoupit třeba minerální kámen nebo větev.
Jaké rozměry?
Nejlepší je: 100 cm délka, 50 cm šířka, 50 cm výška. Čím bude ale klec větší, tím pro králíčka lépe.
Informace: Klec dávejte mimo dosah přímého slunečního záření s nízkou vlhkostí při teplotě 18-24 stupňů. Nedávejte klec do průvanu.
Podestýlka: hobliny popřípadně se senem\slámou. Nejlepší ale je, seno dávat jen do jesliček a hobliny nechat jako podestýlku. Do záchůdku můžeme dát tektéž hobliny nebo i písek pro domácí mazlíky. Hobliny dobře sají a celkem snadno se s nimi klec čistí. Seno bychom tedy přidali na hobliny jako měkčí a vyšší podestýlku.
Jak často čistit?
Záleží na tom jestli králíček potřebu vykonává pěkně do záchůdku. Pokud ano, celou klec vyčistíme jednou asi za 14 dní. Pokud takové štěstí či záchod nemámé, čístíme stejně jako záchod jedenkrát za 1-3 dny.
Tak to je vše! ( myslím že brzy udělám soutěž o nějaký virtuální obrázek za 100 návštěv. Moc děkuju!!!:O) Tak ahoj :)
Blog byl založen: 18.2. 2015 :)
byl ukončen: 23.7. 2016 :(


Like SEM!!!!!!!!!!!(Charlieho fb :) )