<Poznej nového čumáčka>
!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://life-of-anthony.blog.cz/ !!!!!!!!!!!!!!!!

♥Aby byl králíček co nejšťastnější♥

10. května 2016 v 18:47 | Rosa |  Králíčci
Ahoj! Měsíční pauza mi přinesla nový nápad na článek o šťastně prožitém králičím životu.Když si pořídíme zvířátko, většinou pro něj chceme to nejlepší. Základ je prostý: láska a čas, potom tu ale máme i drobné detaily, které vašemu králíčkovi mohou dát ještě větší radost ze života. Které?

Čisté prostředí
Snad nikdo nemá rád špínu a už vůbec ne váš králíček ,který si na čistotu extra potrpí! Dbejte tedy na čistý záchůdek, napáječku bez plísně a zápachu, čistou klec a celkově čistý prostor po kterém se králík pohybuje.

Pestrá strava
Koho by bavilo jíst celý život jen chleba s máslem?! Nikoho a králíček je velký mlsoun. Nezapomeňte na velkou část zeleniny, menší část ovoce a jako dodatek, na doplnění bříška, zrniny. Tak budou chuťové buňky zvířátka ukojeny a pestrá strava se na něm podělí i vizuálně.

Pohyb
Králík je tvor zvyklý na pohyb, proto mu nezapomeňte tuto činnost umožnit. Denně ho pouštějte aspoň na několik hodin na vyběhání po místnosti. Když jsou dobré klimatické podmínky vemte králíka ven na zelený palouček. Pořádně se tam vyběhá, nadýchá se čerstvého vzduchu a zase bude mít o důvod víc být šťastný. Aby taky ne když je to jeho živel.

Společnost
Králík je tvor společenský a nejradši má, když vedle něj chřoupe seno nějaký ušatý kamarád. Když už ne králík tak aspoň vy mu musíte věnovat hodně času. Hlaďte ho, povídejte si s ním, pečujte o něj. Za to vše bude váš mazlíček moc rád.

Kvalitní strava
Jak jsme si zde zmiňovali, pestrá strava je důležitá. Nemyslete si ale, že když v lednici najdete kus nahnilé mrkve a 4 dny staré jablko, bude se to počítat jako pestrá strava! To je poněkud zhnilá strava! Denně nabírejte králíkovi čerstvé listy od zeleniny, samotnou zeleninu a ovoce. To králíčkovi chutná určitě líp a zdraví ho bude bavit. Také nešetřete na zrninách. Dají se sice najít i levné a kvalitní kusy. Nedejte dopustit aby váš králík požíval silně obarvené granulky nebo aby v krmení byly látky se kterými se králík nemá vůbec setkat (mouka, brambory,...).


Myslím, že jsem našla několik bodů, které jsou pro šťastný život králíka nezbytné. Určitě se snažte je králíkovi přidat do denního režimu. Doufám, že přečtení tohoto článku vám něco dalo a určitě se mi svěřte s vašimi taháky na skvělý život ušáka!
Mějte se líbezně a pa!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | Web | 12. května 2016 v 20:11 | Reagovat

Souhlasím s tebou skoro ve všech bodech. :) Jen, co myslíš těmi zrninami? Králíci by obiloviny vůbec konzumovat neměli...

2 *Rosa* *Rosa* | 15. května 2016 v 19:54 | Reagovat

Myslím tím tu směsku (obilovin, granulek, kukuřice...). Ty obiloviny pro ně nejsou sice úplně nejlepší, nicméně by se do té směsky nepřidávaly kdyby byly pro zvířátko nevhodné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen: 18.2. 2015 :)
byl ukončen: 23.7. 2016 :(


Like SEM!!!!!!!!!!!(Charlieho fb :) )