<Poznej nového čumáčka>
!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://life-of-anthony.blog.cz/ !!!!!!!!!!!!!!!!

Krmení

Důležitost pití Update

1. listopadu 2015 v 12:00 | Rosa
Ahoj! Máme tu další update o pití! :)

Vše o seně Update

24. října 2015 v 22:43 | Rosa
Ahoj! Předem se moc omlouvám za menší snížení aktivity! Výmluvy si domyslete sami :D
No, a tento článek bude 2. update (kdyby s updaty měl někdo problém, klidně to napište :) ) o seně...

Sušené kopřivy

8. srpna 2015 v 18:15 | Rosa
Ahoj! Inspirovala jsem se Edeal a nasušila jsem Charliovi trochu kopřiv...

Jarní travička

27. března 2015 v 20:40 | Rosa
Ahoj, je jaro a s ním přichází i šťanvatá, zelená travička. Já myslím že jí bůh stvořil pro králíky :D
Je důležité abychom trávu na kterou králíčka chceme pustit měli prozkoumanou. Nesmí na ní být postřiky a skvělé je když najdete takovou, kam ani psi či kočky kadět něchoděj :) Také si dejte pozor na vzdálenost od silnice. Blízko ní se totiž dočkáte trávy se špetkou výfuku. To vám nedoporučuju! Pro Charlieho už mám vše nachystáné a můžeme se vydat pást. Jediné co ale schází je ta louka... Nějakou vyhlídnutou mám, ale je to přes křižovatku (Charlie bude nejspíš vystrašený). Také si nejsem jista jestli tam nechodí jiná zvířata. Ostatně, teď ta tráva (aspoň tady) moc bujná není.
K takovému venkovnímu venčení butete potřebovat 100% vodítko a přepravku! Potom třeba můžete s sebou přibalit překážky, odměny atd. Tak to je vše. Papá!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://kralicek-charlie.blog.cz/1503/100-navstev !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sušenky "senové"

1. března 2015 v 19:09 | Rosa
Ahoj, dnes se vám musím pochlubit mým skvělým výtvorem! Povedl se mi podle receptu ze stránky TÉTO. Jsou opravdu suprové! Jsou to (jak jste si mohli všimnout) senové sůši (sušenky). A jak na ně? Každý si do toho hodí něco navíc nebo něco odendá. Já jsem to ale dělala přesně podle již zmíněné stránky. Tak jdeme na to:
Budeme potřebovat nastříhané SENO, ovesné vločky, nastrouhanou mrkvičku, na drobno nakrájená jablíčka, granulky pro králíky.
Postup: Do větší mističky si dáme granulky (nemusí být jen ty zelené) a přilijeme k nim trochu vody. Ta ze sebe udělá lepidlo. Vidličkou to rozmělníme na JEMNĚ vlhkou kaši. Do ní přidáme potraviny které nám zbyly, takže jablíčko, mrkvičku, vločky a nastříhané seno. Snažila jsem se aby tam vždy všeho bylo stejně. Toto nejlépe promícháme rukama. Na plech vyložený pečicím papírem uděláme placky vysoké tak 5 mm a široké... prostě jako sušenky! :D Při kolika stupňů a jako dlouho to dělat? To je v podsatě na vás. Já jsem to dělala na 125 stupňů a byly tam 35 minut. Přesně takto vypadaly než šly do trouby:
Takovouhle nádheru tam tedy necháme. Po dopečení je necháme vychladnout a můžou jít králíčkovy přímo do žaludku! Tolik dobrot pohromadě můj Charlie ještě neměl. I já bych se do toho asi zakousla! Moc mu to chutnalo:
Nic špatného v tom moc není, ale na denní obědy a večeře to moc není. Já to používám jako nástroj když Charlie někam špatně zaleze i jako odměnu.
Takto vypadaly všechny sůši:
Charliemu teda moc nekřupaly asi kvůli velkému přídělu šťavnatých jablek a mrkve, ale stejně je to pro něj bašta!
Tak to je vše :) Doufám že to taky skusíte, měli byste! Ahoj :)

Jakou zeleninu můžeme podávat?

27. února 2015 v 19:49 | Rosa
Ahoj, dnes je to zelenina, to hlavní téma článku!
Nebudu vám to ale pro mě složitě vypisovat nýbrž vám přidám fotky o tom :)
VHODNÉ:
NEVHODNÉ:
brambory
Nevhodné, neboť jsou příliš škrobnaté.
cibule
Dráždí sliznice a svými antibakteriálními účinky ničí ve střevech jak špatné, tak dobré bakterie, čímž snižuje imunitu králíka.
česnek
Dráždí sliznice a svými antibakteriálními účinky ničí ve střevech jak špatné, tak dobré bakterie, čímž snižuje imunitu králíka.
feferonky
luštěniny
Čočka může čerstvém stavu nadýmat.
Čerstvé fazole jsou jedovaté.
Hrachové lusky bývaji v menším množství snášeny dobře.
pórek
rebarbora
Vysoký obsah kyseliny šťavelové, lehce jedovatá.
Tak to je vše. Zdroj je opět TENTO. Doufám že vám nevadilo že jsem to nepsala ručně, ale co :) Tak ahoj:) (Zítra článek nečekejte :) )

Jaké ovoce můžeme podávat?

27. února 2015 v 8:27 | Rosa
Ahoj, dnes si tu budeme povídat o ovoci které našim králíčkům dopřát můžeme a v jakém množství a jaké naopak ne :)
VHODNÉ:
ananas=Bohatý na vlákninu, proto může pomoci při línání.
jablko=Před podáním je lepší odstranit jádra, která obsahují malé množství kyseliny kyanovodíkové.
banán=Podáváme zřídka a v malých množstvích, neboť může způsobit zácpu. Obsahuje hodně cukru. Taktéž obsahuje hodně fosforu, jehož nadbytek může způsobit deformace zubů.
hruška=Podáváme zřídka, protože jsou velmi sladké a ve spojení s vodou můžou vést k průjmu.
šípky=vysoký obsah vitamínu C
kiwi=Obsahuje hodně cukru. Podáváme jenom občas v době línání
mandarinky/pomeranče=Podávat zřídka. Obsahují ovocné kyseliny, které dráždí kůži a okyselují moč.
vodní meloun=Dužina. Podáváme zřídka. Kvůli vysokému obsahu vody působí močopudně.
hrozny červené a bílé=Bez jáder, slupka obsahuje hodně kyseliny tříslové. Podáváme v malém množství - obsahují hodně cukru.
třešeň/broskev/švestka/nektarinka/meruňka=Ve větších množstvích může ve spojení s vodou vést k silnému průjmu. Jádro obsahuje kyselinu kyanovodíkovou, proto ho před podáním vyloupneme.
NEVHODNÉ:
avokádo=jedovaté
exotické ovoce=Papája, cherimoya, curuba, granátové jablko, guáve, physalis, kumquat, liči, mango atd. mohou při požití vyvolat těžké trávicí problémy, a proto by neměly být podávány.
kokos=hodně tučný
(barvy jsou jen na odlišení jednotlivého ovoce)
Tak to je vše! Doufám že jsem vám pomohla a nezapomeňte: VŠEHO S MÍROU! :) Tak ahoj!

Půvab pití

26. února 2015 v 10:01 | Rosa
Ahoj, dnes se budu zabývat pitím pro králíka. Co všechno si můžeme dovolit mu podávat? Největší podíl pro králíčka by měla být voda! Krállíčkovi ale můžeme nabídnout i heřmánkový čaj nebo nějaký bylinný čaj. Ten ale nesladíme.
Voda... servírujeme při pokojové teplotě. TIP: já nechávám vlažnou vodu v láhvi aby získala dobrou chuť a opravdu pokojovou teplotu. Vyměňujeme max. jednou za 3 dny! Musí k tomu mít neomezený přístup. Mému králíčkovi 250 ml akorát vystačí na 3 dny. Pokud se v napáječce začnou tvořit řasy či zápach, dáme do ní ocet, rýži a vodu, protřepeme a lahvička je jako nová. Vodu prostě ničím nenahradíme!
Čaj... není důležitý, nesladíme, nedáváme králíčkovi každý den (nemusí vždy prospívat), dáváme pozor na éčka a chemikálie případně obsažená v čajích!
Tak to je asi vše... Ahoj :)

Půvab sena

25. února 2015 v 13:15 | Rosa
Ahoj,seno je pro králíky jednou ze dvou nejdůležitějších věcí! A proč? Jsou v něm nejpotřebnější živiny, takže ostatní krmiva jsou už jen doplňky, je lehké na křehká králičí střeva, nevyvolává žádné průjmy atd., nasytí, brousí zoubky prostě pokud nechcete kupovat žádné granule pro králíky, nevadí. Králík si nějak vystačí jen se senem. To nejlépe ukládáme do jesliček které jsou připojeny ke kleci. Seno si tak králíček nešpiní a bude pořád jako nové. Pro králíčkovo jedno z prvních shledání s jesličkami, doporučuji seno vytahat, třeba tak aby králíčkovi trochu bránilo v chození takže to bude muset sníst/překousat. Seno není ani nijak zvlášť drahé. 500g stojí 40 Kč. Pokud si seno chcete nasušit sami, měli byste něco vědět. Seno musí být POŘÁDNĚ vysušené jinak může nadýmat, musíte být ujištění že v něm nic nežije a že se v něm nenachází plíseň nebo tak něco. O seně je to asi vše tak Ahoj!

Jídlo (mé zkušenosti)

24. února 2015 v 9:54 | Rosa
Ahoj, jídlo... dnešní téma článku. Mixované nebo bylinné granulky? Za mě spíš granulky. Proč? Jsou zdravé, králíček si nemůže vybírat, jsou i celkem chutné. Jediná nevýhoda je asi cena. Půl kila mixu stojí asi 40 Kč, ale půl kila granulek stojí třeba 80 Kč. Na cenu by se ale v případě zdraví králíka nemělo hledět! A výhoda mixu? Králíčkovi chutná, cena... To je vše co jsem jako pozitiva našla. A nevýhoda? Hodně zbytků, neprospívá, ale ani neškodí... Za králíčka můžu říct že vyjídá tak čtvrtinu mixu z mističku. Nechává převážně obiloviny kterých je v balení nejvíc. Takže když si to vezmeme kolem a kolem=třičtvrtinu z mixu vyhodíme ( to máme z půl kila asi 350 g ), natož z granulek vyhodím max. osminu z toho. Nakonec se mi zdá že granulky jsou nakonec levnější!
Zde máte obrázek některého krmiva které jsem vyskoušela:
1. Za mě určitě ANO! Králíček si nevybírá, mají různé druhy pro různé věkové kategorie, zdravé, cena: okolo 100 Kč 500g, mně to vydrželo cca 11 dní
2. Za mě... no asi bych to DOPORUČILA. Králíček nechává trošku zbytků, po snězení krásná srst, potřebné vitamíny, ani né celá mistička vydrží na celý den, cena: okolo 85 Kč 750g, vydrželo 3 týdny
3. ANI NE. Jediné co králíček papá jsou ty růžové trojuhelníčky (pro mě jazýčky) a nahnědlé kuličky, hodně zbytků, malá cena: okolo 40 Kč 500g, nic to králíčkovi nedává (nic špatného, nic dobrého)
To je asi vše co vám k tomu řeknu ;) Doufám že jsem pomohla a ahoj :)
 
 

Reklama
Blog byl založen: 18.2. 2015 :)
byl ukončen: 23.7. 2016 :(


Like SEM!!!!!!!!!!!(Charlieho fb :) )